Zajímavosti

Strašák jménem hypoxie. Co to je a jak ji odhalit?

Stomach pain

Hypoxémie je stav, kdy se v krvi nachází nízký obsah kyslíku, což ovlivňuje obsah kyslíku v tkáních (hypoxie). Nedostatek kyslíku v krvi poškozuje mozek, játra a ostatní orgány. Kritický nedostatek kyslíku vede k anoxii, což znamená, že v tkáních nezbyl žádný kyslík.

Hypoxie může ovlivnit chod celého organismu. Nelze vynechat informace, že existuje také tkáňová hypoxie, kdy je poraněn pouze jeden orgán.

oxygenator-Compact525

Symptomy hypoxie

 

  • modrá/tmavě červená pokožka
  • bolest hlavy
  • roztržitost
  • rychlé bušení srdce
  • zrychlené dýchání
  • tunelové vidění
  • modrající končetiny/rty
  • mdloby
  • dušnost – pocit nedostatečného přísunu vzduchu

Příčiny vzniku

Při vzniku onemocnění existují různé faktory. Lékaři vznik nejčastěji připisují plicnímu onemocnění, astmatu nebo zánětům. Časté kašlání situaci ztěžuje, protože pacient vykašle větší objem vzduchu, než ho následně při nádechu přijme. Dušnost je způsobena zúženými dýchacími cestami, které nejsou schopné propustit dostatek vzduchu.

Edém plic, bronchitida, CHOPN (chronická plicní obstrukční nemoc), emfyzém jsou plicní onemocnění, jenž způsobují hypoxii. Mezi ostatní příčiny se řadí anémie, nebo srdeční onemocnění.

oxygenator-v-bytu

Léčba

Prvním krokem je dopravit do těla dostatek kyslíku. K tomu jsou určené kyslíkové oxygenerátory, díky nimž se do těla dostane správná koncentrace kyslíku. Oxygenerátor(kyslíkový koncentrátor) se snadno ovládá, takže jej můžete používat i v domácím prostředí bez potřeby hospitalizace.

Další krok je odhalit příčinu, která hypoxii vyvolává. Pokud je to astma nebo zánět na plicích, lékař předepíše steroidy či antibiotika. Důležitá je také prevence a eliminace astmatických záchvatů, aktivní zdravý život a pravidelné braní předepsaných léčiv.

Kde si zapůjčit oxygenerátor?

Chcete konečně správně dýchat? Vyzkoušejte si oxygenerátor. Díky zvýšenému přísunu kyslíku si zlepšíte své zdraví. Máme pro vás připravené statické i přenosné oxygenátory, se kterými se skvěle manipuluje.

Doprava po Praze je při pronájmu nad 14 dní zdarma. Pokud si pro kyslíkový koncentrátor dojedete do naší prodejny v Praze 4, máte to bez poplatků. Do ostatních koutů České republiky stojí doprava 250 Kč.

Cena zapůjčení se pohybuje od 70 Kč/den. Seženete u nás také veškeré příslušenství. Ceník zapůjčení naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist