Zajímavosti

Praktické rady, jak vybrat záclony na okna

Přestože si to možná ani neuvědomujete, bytový textil je nedílnou součástí interiéru, přičemž ignorovat byste rozhodně neměli záclony a závěsy. V místnostech vykouzlí neopakovatelnou atmosféru, navíc často udávají celkový tón místnosti. Existují záclony lehké a vzdušné, ale i výrazné a ozdobné. V následujících řádcích vám prozradíme hned několik praktických tipů, které vám pomohou při výběru.

V první řadě si ujasněte, co vlastně požadujete, protože okna mohou zdobit záclony, závěsy, žaluzie i různá stínítka. Záclony jsou vyrobené z lehkých materiálů a zavěšují se většinou na garnýže. Většinou se používají pro zajištění soukromí v místnostech, a proto jsou ideální do obývacích pokojů, ložnic a dětských pokojů. Pokud potřebujete blokovat sluneční světlo, v takovém případě už sáhnete po závěsu, který je ze silnějšího a neprůhledného materiálu.

living-room-2569325_1920

 

Materiál je alfou a omegou

Pokud vybíráte bytový textil, zaměřte se především na materiál. Záclony výrazně ovlivňují celkový vzhled místnosti. Sáhnout můžete po průsvitných krajkách i lehké bavlně. Zajímavě vypadají středně těžké brokátové záclony. Při výběru byste měli zvážit: množství slunečního světla, které chcete pustit dovnitř, dekor a celkové sladění místnosti, protože v rustikálním interiéru použijete něco jiného než v minimalistickém.

 I barva je velice důležitá

Barvu záclon slaďte s ostatním vybavením. V ložnici je dobré se zaměřit na povlečení a k tomu zvolit i vhodné hotové záclony a závěsy. Barva může buď ladit s ostatním bytovým textilem, nebo naopak může stát v kontrastu. Jestliže nemáte cit pro design, je vhodné se v této oblasti s někým poradit, aby výsledek nepůsobil příliš kýčovitě.

Jestliže chcete, aby záclony byly středem pozornosti, zvolte odstín, který kontrastuje s nábytkem a stěnami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist