Zajímavosti

Jak správně zvolit sídlo společnosti? Víte, že 40 % našich podnikatelů si k tomuto účelu vybralo Prahu a naprostá většina z nich je se svojí volbou velice spokojena?

Jak správně zvolit sídlo společnosti, aby vám tento váš krok přinesl v podnikání také nějakou tu výhodu a nebyl pouze nezbytným dodržením zákonem daných podmínek? Mezi jakými variantami můžete vybírat a jaké místo by mohlo být k tomuto účelu nejvhodnější? Dali jsme dohromady pár stručných a jednoduchých doporučení, která vám při vašem hledání té nejschůdnější cesty mohou pomoci.

Jak správně zvolit sídlo společnosti s ohledem na předmět vaší činnosti

Obor, kterému se hodláte věnovat, je samozřejmě při výběru firemního sídla do značné míry určující. Má zásadní vliv přinejmenším na to, zda budete k vašemu podnikání potřebovat rozsáhlejší provozovnu nebo třeba jen skromnou kancelář, do které by se oficiální sídlo vaší společnosti dalo umístit. Některé profese se bez reálných prostor dokonce obejdou docela, případně je využijí jen příležitostně. Takovým pak většinou bohatě postačí, když si sídlo svojí firmy zaregistrují u některého z provozovatelů tzv. virtuálních kanceláří, kterých je u nás k dispozici vcelku dost.

Zkuste to u vás doma nebo se vydejte třeba do daňového ráje

Zřídit sídlo společnosti lze samozřejmě i na adrese vašeho trvalého bydliště a má to přinejmenším jednu velkou výhodu. Ušetříte za nájem kancelářských prostor! Můžete také následovat příkladu stovek jiných firem a zaregistrovat tu svou v některém z daňových rájů. To zejména v takovém případě, je-li pro vás úspora na daních klíčovou záležitostí. Popularita daňových rájů sice mezi našimi podnikateli pozvolna klesá, ale pro řadu z nich je i nadále „daňová optimalizace“ na prvním místě a volí pro svoje společnosti právě tuto variantu.

2 nejobvyklejší způsoby, s nimiž se lze setkat

K nejčastěji využívaným způsobům však u nás patří jednak koupě či pronájem kancelářských prostor a pak také využití tzv. virtuálních kanceláří, jejichž obliba je především díky nízkým nákladům, které jsou pro ně typické, už řadu let na vzestupu. V porovnání s částkami, které jsou firmy nuceny vynakládat na reálné prostory, jsou poplatky hrazené provozovatelům těchto virtuálních kanceláří obvykle zcela zanedbatelné. Jde především o výši nájmů a případné mzdové náklady. Obojího jste ve „virtuálu“ ušetřeni a místo toho každý měsíc zaplatíte nejčastěji jen částku v řádu stokorun, maximálně pak sumu pohybující se okolo jednoho či dvou tisíc, za kterou se vám však už dostane plnohodnotného podnikatelského servisu.

Jak dostat váš byznys o level výš?

Každý s tím jistě souhlasit nemusí a zdaleka ne každému také podstata jeho podnikání umožňuje vydat se cestou, kterou se vám právě chystáme ukázat, ale pro mnohé firmy je to přinejmenším téma k zamyšlení. Řeč je o zřízení firemního sídla v našem hlavním městě. Praha je pro byznys skutečně jako stvořená a tak možná ani tolik nepřekvapí fakt, že si ji pro svoje oficiální sídlo vybraly již více než dvě pětiny našich firem. Solidní infrastruktura, všechny potřebné úřady, množství služeb a především pak kvanta potenciálních zákazníků i případných obchodních partnerů, to jsou jedny z nejpodstatnějších důvodů, které do naší metropole rok co rok přivedou další podnikatele toužící zkusit zde svoje štěstí.

Praha je nad vaše finanční možnosti?

Jistěže zakoupit v našem hlavním městě vlastní provozovnu a umístit do ní sídlo společnosti nezvládne z finančních důvodů každý. Stejně tak výše nájemného za kancelářské prostory může řadu lidí od stěhování do metropole odradit. V situaci, kdy je Praha takříkajíc nad vaše ekonomické možnosti, však mohou přijít ke slovu již zmiňované služby poskytovatelů virtuálních kanceláří. Fungování v rámci takové virtuální kanceláře může být pro mnohé společnosti skutečně velmi dobrým řešením a to nejenom kvůli slušným finančním úsporám, které to přináší.

Nejoblíbenější adresy firem v metropoli

ADRESA POČET FIREM
RYBNÁ 716/24 4744
KAPROVA 42/14 2853
JAURISOVA 515/4 2080
KUBELÍKOVA 1224/42 1519
REVOLUČNÍ 1082/8 1290

Virtuální kancelář s „dobrou adresou“

Krom úspor je dalším a to velmi významným benefitem to, že si pro zřízení vašeho firemního sídla můžete zvolit nějakou „dobrou adresu“ v solidní čtvrti. A je to bezesporu právě naše hlavní město, které se k tomuto účelu hodí zdaleka nejlépe.

Praha totiž nabízí rozhodně nejvíce prestižních adres v zemi, které mají v podnikatelském světě svou nezanedbatelnou hodnotu!

Ta spočívá v prostém faktu, že mnozí z vašich potenciálních klientů či budoucích obchodních partnerů a spolupracovníků mají jaksi podvědomě tendenci posuzovat vaši firmu zčásti už podle toho, na jak prestižní adrese se nachází její oficiální sídlo.

Virtuální sídlo v Praze tedy stojí za úvahu

Jak již bylo řečeno, tak pořízení virtuálního sídla v Praze není nejvhodnějším řešením úplně pro každého. Mnoha firmám však takový krok jednoznačně pomohl s realizací jejich podnikatelského záměru. Děkovat za to mohou takřka neomezeným obchodním možnostem naší metropole a rovněž tomu, že zejména v začátcích svého byznysu nebyly nuceny vydávat horentní částky za provoz skutečného firemního sídla.

Možná, že je to ta pravá cesta, kterou by se mohl ubírat také váš byznys, co říkáte? Nebo máte k virtuálním kancelářím nějaké zásadní výhrady pramenící třeba ze špatných zkušeností někoho, kdo si tento způsob podnikání již v minulosti vyzkoušel?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist