Výživa a suplementace

Vitamín C z přírodních zdrojů je efektivnější nežli ze syntetické kyseliny askorbové

Snad každý z nás má určité ponětí o tom, že vitamín C patří z hlediska zdraví k velmi významným vitamínům, které je zapotřebí dodávat organismu v pravidelných a přiměřených dávkách. Je obsažený hlavně v ovoci a zelenině v čerstvé podobě, jenže ne vždy se lidem daří konzumovat tyto potraviny v dostatečném množství. Proto musejí přijít na řadu doplňky stravy. U nich se najdou dobré, ale i méně vhodné produkty.

Důležitost vitamínu C pro lidské tělo

Jistě víte, že vitamín C má pozitivní vliv na váš imunitní systém. Tělo jej potřebuje, aby bylo schopno lépe vzdorovat různým virům a vy jste nebyli náchylní na nemoci. Kromě toho má však blahodárný účinek rovněž na nervový systém. V neposlední řadě se dá vyzdvihnout z hlediska regenerace, napomáhá totiž odstraňovat únavu z těla, což se hodí zejména při zvýšených fyzických výkonech v zaměstnání, během sportování a dalších namáhavých činností.

fresh-orange-juice-g917781005_1920

Doplňky stravy

Jestliže do těla chcete dostat céčko v podobě doplňků stravy, je nutné vybírat opravdu pečlivě. Ideální jsou takové produkty, jež se vyrábějí z čistě přírodních zdrojů. Příkladem bohatého zdroje vitamínu C je acerola, což je jinak brazilská třešeň. Stále častěji se o acerole hovoří jako o superpotravině. Je jasné, že u nás ji jen tak nedostanete. Naštěstí se zde dají zakoupit doplňky stravy, jež jsou z aceroly vyrobené. Obsahují tudíž jen přírodní zdroj vitamínu C, což je významný rozdíl oproti drtivé většině výrobků, v nichž je pouze syntetická kyselina askorbová. Jaký je rozdíl? Přírodní forma céčka je pro lidský organismus snadněji vstřebatelná a rozhodně vám neničí zdraví, což se bohužel nedá říci o té syntetické, byť i ona má své opodstatnění, pakliže skutečně potřebujete mít vyšší přísun vitamínu C. Při nákupech doplňků stravy si tak všímejte, z čeho jsou vlastně vyrobené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist