Zajímavosti

Vyzrajte na letní nachlazení díky volně prodejným lékům z lékárny

Divizna-velkokvětáMůže se to zdát zvláštní, ale ani v létě se nám nevyhýbají nejrůznější nachlazení. Některé je nutné léčit antibiotiky, např. pokud nás přepadne zánět nosohltanu nebo nepříjemná angína, některé však hravě během pár dnů vyléčíme sami. Stačí jen vědět, jak se účinně bránit.

Velké množství nachlazení vzniká díky přechodům z horkého prostředí do studeného. Může se jednat o jízdu v autě, ale také při práci v kanceláři nebo máme-li klimatizaci doma. Velké teplotní rozdíly můžeme pociťovat i vstoupíme-li do obchodního centra. Právě v těchto chvílích snadno dostaneme rýmu, může nám prochladnout krk, záda, které můžeme mít zpocená, nebo v případě, že jsme oslabení, můžeme dostat chřipku.

První pomoc – čaje, Paralen a klid na lůžku

Jestliže na sobě pozorujete, že vám není dobře, ihned začněte se sebeléčbou. Je dobré koupit si v lékárně lípový čaj pro vypocení se, na kašel vám pomůže čaj z divizny nebo přímo směs bylinek, která je v lékárně běžně k dispozici a je určená přímo při nachlazení nebo kašli.

Souběžně je dobré užívat léky s účinnou látkou paracetamol. Nachází se v Paralenu nebo Panadolu a pomáhají snížit teplotu i zmírnit bolest a nevolnost. Určitě byste se měli vyhýbat námaze nebo dalším změnám teplot, také koupání či opalování. V takových případech je totiž nadměrně zatěžováno srdce a to mu škodí.

Pomozte i dětem

Často nachlazení postihuje i naše děti. Pro ně, zvláště pokud jsou malé, můžete použít sirupy s příchutí, jež také obsahují paracetamol, příp. čípky na zavádění, které jim uleví během několika desítek minut.

Vždy dodržujte dostatečný pitný režim, ideální je střídat čaje s minerální vodou nebo čistou vodou, příp. kvalitní džus naředěný vodou.

Díky rychlé sebeléčbě a přípravkům z lékárny se vám jistě podaří nad nepříjemným nachlazením a rýmou během několika dnů vyhrát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist