Zajímavosti

Zdravá sklenka citronové šťávy po ránu

O tom, že je vhodné ihned jak ráno vstanete vypít sklenici vody, jste už jistě slyšeli. Ale má být teplá, studená, čistá, ochucená a proč vlastně si radši nedat šálek lahodné kávy, která by vás postavila na nohy?

Proč začínat den sklenicí vody?

Pití vody po ránu patří k nejjednodušším způsobům jak pečovat o své tělo. S trochou nadsázky se dá říct, že voda je všelék. O nezbytnosti vody pro život nikdo nepochybuje, ale jen málokdo si uvědomuje její skutečnou hodnotu. Sklenice horké vody po ránu je ideálním spouštěčem pro správnou funkci metabolismu. Pokud máte problémy s ledvinami, pak se pokuste pít několik dnů za sebou sklenici vody s citronem a uvidíte, že zlepšení se dostaví rychle a je to příjemnější řešení, než být očišťovací čaje. Prvních pár dnů si sice budete muset na pití vody myslet, ale po čase se z toho velmi jednoduše stane váš každodenní rituál. Pravidelné pití vody s citronem má také blahodárný vliv na snižování krevního tlaku a správnou funkci zažívacího ústrojí. Tato péče o vaše zdraví vás navíc nebude prakticky nic stát. Voda vám teče z vodovodu, ideální je, když ji necháte přes noc odstát a citrony seženete v každém obchodě.

Co když dojdou citrony?

Pokud se vám nechtějí kupovat pravidelně citrony, pak můžete vyzkoušet, že naprosto stejně funguje také 100% citronová šťáva. V tomto případě je však důležité dát si pozor na to, aby se jednalo o šťávu z opravdu kvalitních citronů. To, co se běžně prodává v našich supermarketech v hezké lahvičce podobné citronu, to nebude ta pravá volba. Zaměřte se na citronové šťávy dovážené ze zahraničí. Kvalitní citronovou šťávu seženete například na stránkách katalog.bmcbrno.cz/citronova-stava-1-l.html. Na litr této citronové šťávy bylo použito 3,6 kg čerstvých citronů. Hodí se nejen k přímé konzumaci, ale také k přípravě ovocných limonád a koktejlů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist