Výživa a suplementace

Objemová strava

Když sestavujete svojí objemovou dietu měli byste si určit, jak vlastně chcete vypadat.

Chcete jíst hodně kalorii a zároveň dělat nějaký kardio trénink, abyste maximálně zrychlili Váš metabolismus nebo méně kalorii bez cardio tréninku?

Je váš cíl nabrat co nejrychleji novou hmotu a získat maximum síly jak je to jen možné? Nebo chcete nabírat pomalu, ale jen relativně čistou svalovou hmotu bez přebytečného tuku? Dopřát si můžete pivní lázně.

Takže jsou v zásadě 2 varianty objemového jídelníčku:

1. Jíst extrémní množství kalorii

2. Jíst  jen tak, abysme přibírali maximálně 0,5kg/týdně

Jestli jste začínající cvičenec ektomorfního typu a vážíte okolo 60kg doporučoval bych první variantu. Mnoho trenérů doporučuje jíst kvalitně už od takto nízké váhy, ale jestli je Váš cíl být velký(čti nad 90kg chlap),  přibíráním 0,5 kg/týdně toho těžko docílíte. Neříkám, že to nejde, ale bude to trvat mnohem déle a bude to mnohem náročnější, zároveň je tu riziko, že ze zoufalství a netrpělivosti to zabalíte.

Ovšem tato metoda s sebou nese také nevýhody. S rychle nabranou hmotou naberete i mnoho nežádoucího tuku a velmi silně se zhorší vaše kondice ( což lze silně omezit tím, že budete i v objemu dělat aerobní aktivity ). Navíc jestli jste zastáncem zdravého životního stylu, tato metoda neni pro Vás nejlepší.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist