Zajímavosti

Jak vybrat krmivo pro psa, aby váš mazlíček dostal to nejlepší?

Téměř v každé druhé české domácnosti dělá lidem společnost pes. Pokud i vy doma máte zvířecího mazlíčka, určitě chcete, aby se dožil co nejdelšího věku. K tomu je kromě pohodlí nutné mu dávat plnohodnotnou stravu, v níž nebudou chybět žádné důležité látky.

V obchodech se dnes dá najít celá řada krmiv pro psy. Vybrat z nich to nejlepší pro vašeho pejska může být poměrně obtížné. Je třeba se vždy držet následujících kritérií.tasteapalanche-800x600

Potravu pro psa vybírejte dle jeho stáří a plemene

Krmiva se v první řadě třídí podle toho, pro jak starého psa jsou určena. Štěně totiž potřebuje jiné složení vitamínů a minerálů nežli dospělý pes. Při výběru si dále všímejte, pro jaká plemena jsou daná krmiva vhodná. I z tohoto hlediska mohou být rozdíly. Tak například krmivo Essential Foods je vzhledem ke svému složení, kdy obsahuje vysoké procento masa, vhodné hlavně pro dospělé psy.

Kvalitní masitá strava je lepší nežli krmiva plná obilovin

Vždy je podstatné, kolik vitamínů a minerálních látek se v potravě nachází. Je dobré se vyhnout produktům, které jsou tvořené převážně z obilovin. Z tohoto hlediska lze doporučit krmiva Taste of the Wild, jež neobsahují vůbec žádné obiloviny. V jejich složení naleznete pouze maso z bizonů, kachen, lososů či kuřat. Podobně vhodnou stravou jsou produkty společnosti Magnusson, která kromě klasického krmiva vyrábí například i speciální sušenky pro psy. Jedná se o bio krmiva vhodná pro pejsky každého věku.

Zásadní je čerstvost

Všechna výše uvedená krmiva se vyrábějí z čerstvého masa. Díky tomu mají vysoký obsah minerálů a vitamínů. Váš pejsek si je rozhodně zamiluje, už jen pro jejich lákavou vůni. Dají se zakoupit jako suché krmivo i v konzervách, jejichž příprava je velmi snadná, stačí je pouze ohřát a naservírovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist