Zajímavosti

Jak si vybrat dobrého průvodce zdravým životním stylem?

Drastické diety s výsledným jo-jo efektem, zaručené rady na internetu, připomínky v ženských magazínech, informace o zdravém a zase nezdravém pití červeného vína, pšenice ano či ne, pět šálků kávy nebo dva – to jsou časté, někdy protichůdné názory, jimiž se internet i tištěné magazíny jen hemží. Jak si vybrat ty správné informace, které se nebudou každý čtvrtek měnit podle doporučení dietologů a redaktorů dostávajících dárky od konkrétních firem kvůli propagaci svých produktů?

k1

Zvolte si jednoho až dva rádce

Stejně jako když se vám narodí miminko, najednou se vyrojí spousta doporučení. Od maminky, babiček, pediatra, nejmenovaných zdrojů na sociálních sítí a internetu. Také si musíte vybrat, na jaká doporučení dáte a které rady budete respektovat. Pokud si vyberete maminku, jež vychovala vás a další tři sourozence, nebo babičku s pěti vnoučaty, ostatní rady už pouze přehlížejte. Jestliže vám schází rodiče i babičky, obraťte se s důvěrou na pediatra a jeho zkušenosti se sty miminky a jeho radami se řiďte.

Nevěřte všem radám na internetu

Stejně tak tomu je u takzvaných odborníků přes výživu, diety a zdravý styl života. Pokud budete věřit redaktorkám společenských magazínů, internetových fór a vedoucím rubrik o životním stylu, vězte, že mnozí z nich neopustili křeslo v kanceláři a plodí své „rozumy“ takříkajíc z tepla (či klimatizované) kanceláře. Většina redaktorek píšících o zdravém životním stylu by rozhodně nemohla reprezentovat „naživo“ rubriku o dietách, zdravém stravování a pohybu.

Propagace drahých produktů je podezřelá

V přehršli zpravodajských portálů je těžké se zorientovat. Kdo opravdu řídí rubriky o zdravé stravě, vhodných přírodních doplňcích, hubnutí a ideálním sportování? Výběr vám usnadní časté rozhovory s odborníky, podpořené konkrétními příklady skutečných postav, jež například dieta či upravená strava inspirovala. Články se nehemží odkazy na doporučení na konkrétní výživové doplňky, produkty z lékáren či podpůrné dietní přípravky. Magazín o zdraví obsahuje přínosné texty o zdraví, jež jsou použitelné pro valnou většinu obyvatelstva. Žádné nadstandardní rady, investice do drahých kosmetických přípravků či stravovacích režimů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist