Zajímavosti

Boty na běhání? Doporučujeme americkou značku Saucony!

man-1245658_640

Také rádi běháte? A v jaké obuvi? Ta je při běhu nesmírně důležitá. Chrání achilovky, klouby i páteř! Respektive by tomu tak mělo být.

Dobré boty na běhání dobře tlumí nárazy, čímž chrání vaše klouby, šlachy i páteř. Boty by však měla poskytovat oporu v patní části. Pro běžeckou obuv je také typická přirozená špička, dostatečný prostor pro palec a dostatečná flexibilita.

Vybíráme běžeckou obuv

Při výběru běžecké obuvi doporučujeme vycházet z velikosti prstů a tvaru chodidla. Pokud je prsteníček delší než palec a vaše prsty tvoří jakousi špičku, hovoříme o řeckém tvaru chodidla. Krychlový tvar je typický pro prsty (palec, prostředníček a prsteníček) stejné délky vytvářející rovinu. Vyčnívá-li z tvaru chodidla palec, jedná se o tvar egyptský.

Zaměřeno na terén

Při výběru běžeckého obutí však také berte v potaz i terén, na němž budete běhat. Jiná obuv je vhodná pro běh na zpevněném povrchu, jiná pro terén v lese. Jiné obutí zvolíte pro běh na dlouhou vzdálenost, trénink a jiné pro závodění. Na trhu se tak setkáme s botami trailovými, silničními a závodními.

Trailové a silniční

Například trailové běžecké boty jsou vhodné pro běh na nerovném povrchu. Typický je pro ně hlubší dezén a pryžová směs na podrážce, díky níž obuv dobře přilne k povrchu. Pro běh na zpevněných površích, tedy silnicích a tvrdších běžeckých drahách je však vhodnější obutí silniční, pro něž je typické dobré odpružení a tlumící schopnosti.

Závodní a na běžecký pás

Speciální kategorií jsou závodní běžecké boty. Tedy lehké a ve srovnání s ostatními kategoriemi běžecké obuvi méně odpružené. Pro běh na silničním pásu můžete zvolit boty silniční. V portfoliu některých značek však najdete speciální boty na běžecký pás.

Běh v zimě a dešti

Na kvalitní obutí se zaměřte i při běhu v zimních měsících a za deště. Obuv pro běh v nepříznivém počasí by měla být především po všech stránkách odolná. Konkrétně zimní běžecká obuv musí být v první řadě dobře přilnavá. Pro běh v lese a na polních cestách jsou vhodné modely s členitějším dezénem. Na zledovatělý povrch vyrážejte spíše s hroty.

Dávejte si realistické cíle

Samozřejmě nejde jen o běh samotný, ale především o jeho správnou techniku. I běhat se zkrátka musí umět, respektive je třeba osvojit si správnou běžeckou techniku. Pokud s během začínáte, nedávejte si příliš vysoké cíle, ale spíše menší a postupně je překonávejte. Každý den zkrátka uběhněte o něco delší vzdálenost.

sdds

Vyhněte se rutině

Neběhejte každý den! Jinak se z vaší záliby stane rutina a běhání vás přestane bavit. Střídejte trasy, terén i čas, který běhání věnujete. Běh na delší trať si zpočátku naplánujte na pouze jeden den v týdnu.

Správně dýchejte

Neopomínejte dostatečné zahřátí. Proto začínejte mírným klusem a po zhruba deseti minutách přidejte. Myslete také na správné dýchání, tedy nosem a tzv. do břicha. Právě dýchání často stojí za nepříjemným pícháním v bocích. A pokud budete unavení, střídejte běh s rychlou chůzí. A vracíme se k tématu tohoto článku – investujte do kvalitního běžeckého obutí. Správnou volbou mohou být například běžecké boty Saucony.

Boty Saucony vás nezklamou!

Běžecké boty Saucony jsou lehké, odpružené a maximálně pohodlné. Vhodné pro běh na silnici i v terénu. Na krátké, střední i dlouhé tratě. Stejně jako štafetové a překážkové běhy. V nabídce však najdete i modely pro outdoorové dobrodružství.

sdd

Novinka pro rok 2020/2021 – běžecké boty Saucony Endorphin

Vaší pozornosti by neměl uniknout především lehké a prodyšné běžecké boty Saucony Endorphin vynikající skvělým tlumením z materiálu PeBa® a perfektní geometrií, která běhu dodá perfektní dynamiku. V těchto botách můžete běhat na běžeckém pásu i maraton.

Vybírejte na Sauconyrun.cz

Běžecké boty Saucony si můžete zakoupit online ve specializovaném eshopu Sauconyrun.cz– e-shop Saucony obuvi. V nabídce najdete i tradiční řady Saucony Kinvara, Peregrine, Triumph a řadu dalších. Stejně jako běžecké bundy, kalhoty, oblečení a trička. Zkrátka vše, bez čehož se při svých běžeckých aktivitách neobejdete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist