Zajímavosti

Hledáte způsob, jak venku zábavně spalovat kalorie a zpevňovat tělo? Chce to trampolínu.

Venku strávený čas je pro nás mnohem zdravější a přínosnější, než kdy ho trávíme zavření doma nebo ve vydýchaném fitness centru. Hledáte-li způsoby, jak trávit aktivně čas venku, nápadů je spousta. Saháme po kole, kolečkových bruslích, běháme, hrajeme tenis, golf, někdo se oddává skákání přes švihadlo, koordinaci pohybu na slackline a oblíbená je také trampolína. Zaměříme se právě na cvičení a zábavu na trampolíně.19000049

Sportovní náčiní pro celou rodinu

Velkou výhodou trampolíny je, že si ji zamilují velcí i malí. Děti většinou hopsají, dělají kotrmelce a užívají si zábavu i po několik hodin, dospělí mohou nejen skákat, ale také posilovat v jednom. Skákací plocha je vyrobena z velmi příjemného materiálu, který chrání proti odření nebo spálení pokožky a kromě skákání můžete při pobytu na trampolíně kombinovat i další cvičení a tak tvarovat postavu efektivněji.

Aby tělo makalo na plné obrátky

Jde vám o spotřebování energie a zpevnění nohou a zadečku? Nejdříve se rozehřejte jednoduchým poskakováním a nezapomeňte protáhnout celé tělo. Poté můžete kombinovat skákání v různých polohách – snožmo, v podřepu, na jedné noze; v různých intenzitách – pomalu, rychleji, naplno a opět zvolnit do rychlejší a konečně do pomalé frekvence. Tímto způsobem výborně zapojíte stehenní, lýtkové i hýžďové svaly a díky zpomalení na konci vždy zabráníte vyplavování kyseliny mléčné a bolesti svalů.

Svaly jsou poté zahřáté, pracují naplno, což je ideální pro kombinaci s dalším druhem cvičení. Lehněte si na skákací plochu a posilujte břicho, prsa, nohy, v poloze na břichu zapojte záda… je jen na vás, jaké cviky a na jaké partie zvolíte.

Poté opět přejděte ke skákání a opět střídejte intenzitu skákání od pomalé k rychlé a naopak. Snažte se uvědomit své svaly, stačí, abyste mírně změnily polohu při skákání  – nahnuli se do strany, podsadili pánev, mírně se zaklonili a hned zapojíte různé svaly.

Bezpečí a dostatek prostoru

Trampolíny jsou stabilní, pevné, prostorné, opatřeny bezpečnostním krytím pružin, zvolit můžete trampolíny s ochrannou sítí, která zabrání pádu dětí i dospělých. Pro menší děti postačí menší model, chcete-li si ale užít zábavu s nimi, nebo je vás doma více, určitě zvolte větší typ.

Ať už pro zábavu, nebo pro intenzivní cvičení na čerstvém vzduchu vám bude trampolína velmi dobře sloužit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist