Zajímavosti

Softshell bunda – bunda nejenom pro sport

bez_nzvu_z1

Softshellová bunda se zrodila v těch nejextrémnějších sportovních disciplínách. Jsou to outdoorové sporty, ve kterých se člověk potýká nejenom se svými vlastními limity, ale také s nepřízní počasí. Softshell bundy nejprve začali využívat hlavně horolezci, později i extrémní lyžaři, aby se nakonec tyto bundy různými vylepšeními dostaly až k širokému praktickému uplatnění nejenom při sportu.

Jaké jsou výhody softshell bundy?

Softshellová bunda dámská i softshellová bunda pánská mají výhodu ve slušivosti. I přes své nesporné funkční benefity je přece jenom vzhled bundy tím, co upoutá pozornost jako první. Oblečení má zkrátka slušet. Softshell bunda skvěle sedí, protože je vyrobena z elastických materiálů. Její pružnost nemá však jenom designový efekt, ale vyplatí se i po praktické stránce. Ideálně se totiž přizpůsobuje pohybu těla, neomezuje člověka a nabízí mu tak mimořádně příjemný komfort. To ocení sportovci nejrůznějších sportovních disciplín i každý, kdo jednou softshell bundu vyzkoušel…

Největším benefitem softshell bundy a dalších druhů oblečení ze softshellu je především výhodná kombinace prodyšnosti zevnitř a vysoké odolnosti vůči větru, dešti či sněhu zvenčí.

Softshell, Gore-Tex nebo fleece?

Softshellová bunda dámská i pánská bez problému obstojí i v těch nejnáročnějších klimatických podmínkách. Ochrání před větrem a vodou podobně jako slavný kosmický materiál Gore-Tex. Na rozdíl od Gore-Texu však zároveň poskytne tepelné pohodlí a odvod potu, kterému se při fyzické aktivitě nedá vyhnout.

Nabízí se ještě srovnání s neméně populárním fleecem. Ten však nemůže zdaleka nabídnout takovou odolnost vůči větru a vodě jako softshell. Softshell bunda navíc oproti bundě fleecové netvoří žmolky a vypadá vždy perfektně. A nepřitahuje zvířecí chlupy, i to se hodí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist