Trénink, Zajímavosti

Extra panenský olivový olej dokáže potěšit i vaše zdraví

Dopřát radost chuťovým pohárkům a pochutnat si na něčem neobvyklém a zajímavém, ale také mít dobrý pocit z toho, že podobné stolování je prospěšné vašemu tělu. Bez dietního hříchu, a přitom s porcí tuku, dnešní diety přece mohou fungovat úplně jinak než dříve, stavět na vylepšených poznatcích. Olivový olej je nadmíru bohatý na nenasycené mastné kyseliny a obsahuje i vzácné polyfenoly. Platí, že není tuk jako tuk a ten, který pochází ze zelených peciček dozrávajících ve středomořském slunci, je zdraví hodně prospěšný. Dáte mu také příležitost při vašem stolování?

70682-darky-13

Dietnímu režimu nebude vůbec nic bránit

Užijte si různé recepty, kde je extra panenský olivový olej nedílnou součástí. Nedělní menu k obědu, večeře ve středu, když zrovna dostanete chuť na něco neobvyklého. A nebojte se, rozhodně to nemusí znamenat, že bude dieta narušena. Olej z oliv potlačí chuť na sladké a může se už brzy projevit i na zdraví vašich vlasů. Samozřejmě, bujná hříva nenaroste přes noc, chce to určitý čas, protože jedině trpělivost přináší ovoce. Dílčí úspěchy však mohou přijít už brzy, víte jistě dobře, že přírodní kosmetika je ta, co má nejlepší pověst na světě. Byla používána už před mnohými generacemi, v době, kdy ještě kosmetický průmysl neměl mikroskopy a laboratoře a byl, bráno samozřejmě dnešní optikou, na samém začátku. O to více však vynikla znalost tehdejších odborníků.

Náš tip: Snažíte se o zdraví životní styl? Hledáte-li přírodní kosmetiku bez parabenů, zkuste takovou, která obsahuje růžový olej. Například Bulharsko je jeho výrobou proslulé a bulharská růžová kosmetika patří mezi světovou špičku. Produkty s růžovým olejem chrání pokožku před dehydratací, zjemňují ji a chrání ji před záněty.

70681-casas-de-hualdo-1

 

Dbejte na to, aby tekuté olivy byly sklízeny v říjnu a zjistěte si i celkový podíl antioxidantů, kterým se někdy říkává také polyfenoly. Pokud si dáváte do dalšího roku předsevzetí, snažíte se žít zase o něco zdravěji a víte, že máte silnou vůli věci změnit, můžete pozvat ku pomoci také prémiový olivový olej. Používat ho můžete nejen při vaření, ale i každé ráno, kdy si dopřejete pár kapek na lžičku a zapijete je vodou. Na první pohled jednoduchý recept, ale když se z toho stane rituál a zvyk, brzy můžete pozorovat pozitivní výsledky. Inspirujte se také onou omamnou středomořskou vůní na olivum.cz!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist