Trénink

Proskákejte se ke kondici a štíhlosti

Jak dokazují mnohé studie, patří pohyb na trampolíně mezi nejzdravější vůbec. Kromě toho je skákání také super zábava pro celou rodinu, takže pokud hledáte příjemný a účinný způsob, jak zatočit s následky vánočního hodování a lenošení, právě jste ho našli.

trampolina3

Na trampolíně si nejen efektivně protáhnete tělo, je také skvělým prostředkem pro zlepšení koordinace pohybů a koncentrace. Ne nadarmo na těchto cvičebních pomůckách trénovali američtí piloti za druhé světové války. Osvědčily se i při sportovní přípravě hokejistů či lyžařů.

Skákání totiž posiluje tělo, jeho flexibilitu i výdrž a zvyšuje aerobní kapacitu organismu. Dalším přínosem tohoto pohybu je podpora srdeční činnosti a krevního oběhu, stejně jako účinná pomoc při snižování cholesterolu a krevního tlaku.

Protože k benefitům trampolíny patří rovněž zvýšení kostní hustoty, umožňuje skákání na ní také předcházet osteoporóze. Vzhledem k měkkosti dopadů je cvičení šetrné vůči zátěži kloubů, trampolína zároveň funguje jako balanční plošina. Díky ní si posílíte i hluboké břišní a zádové svaly, stejně jako svaly pánevního dna, což ocení především ženy. Skákání rovněž podporuje pohyb lymfy a očistu těla od škodlivých látek. K přínosům pohybu na trampolíně patří také zvýšená aktivita kostní dřeně a posilování kostí vůbec, proto ji využívají například kosmonauti NASA po návratu z vesmíru, kde obvykle ztratí až 15 procent svalové a kostní hmoty. Skákání zlepšuje produkci červených krvinek, reakční rychlost, prospívá zraku, odbourává stres, podporuje dobrou náladu a zkvalitňuje spánek. Pokud jde o spotřebu energie při tomto sportu, je o 15 procent náročnější než při tak oblíbeném běhání.

trampolina

Trampolínu lze navíc využívat v průběhu celého roku, ať už pro zábavě, prostředek k udržení zdraví celé rodiny. Nabývá významu především v současné době, kdy trávíme stále více času pasivním sledováním médií a elektroniky a v sedavém zaměstnání.

Podmínkou pro bezpečnost a účinnost pohybu je samozřejmě výběr kvalitního produktu a jeho správná instalace. Pokud máte děti, rozhodně vyberte trampolínu s ochrannou sítí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist