Trénink, Zajímavosti

Dopřejte zdraví svému majetku. Místo v penězích jej udržujte ve zlatu

Jak dnes vypadají zdravé investice? Akcie, různé další finanční produkty, nemovitosti – nic z toho neudrží váš majetek v takové kondici jako investiční zlato. Pojďte si natrénovat, jak do něj investovat a jakých chyb se vyvarovat.

Zlato je majetek skutečně příjemný. Potěžkáme si jej v ruce, dokážeme se pokochat jeho krásou. Ale především je prevencí před ztrátou hodnoty našich úspor z důvodu inflace. Investovat do něj přitom není vůbec složité. Jenom se musíme vyvarovat některých chyb.

Co je investiční zlato?

Pro ty, kdo do zlata ještě neinvestovali, je zapotřebí zmínit, že ne každé zlato je investiční. Jsou to výhradně zlaté investiční slitky a zlaté investiční mince. Žádná jiná forma zlata, tedy například šperky či surové zlato, nejsou pro investování vhodnými. Stejné benefity nezískáme ani z investování do zlata formou akcií a dalších finančních produktů, či spořením do zlata. V žádném z nich zlato totiž fyzicky nevlastníme.

Když zlato, tak švýcarské

Žádná česká mincovna investiční zlato nevyrábí. Neprodukuje jej ani žádná slovenská MincovnaProto se u nás i na Slovensku nabízí zejména zlato ze Švýcarska. Tamní rafinerie patří k nejprestižnějším na světě, takže švýcarské investiční zlato, jakým je například značka Argor Heraeus, je vždy vynikající volbou – pro investora laika i protřelého nákupčího zlatých investičních slitků.

Pozor na cenu zlata u jednotlivých obchodníků

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu Zlate-mince.cz, který provozuje i kamenné prodejny s investičním zlatem v pražském Obecním domě, ve Vsetíně v bývalé budově státní banky, v Dorn Office Centru v Brně a v Bratislavě (Slovensko, Dunajská 68). Hned ale dodává, že tomu tak není. Cena zlata prodejců se od nejlevnějšího po nejdražšího liší i o 10 %. Důvodem je vyšší marže méně zavedených obchodníků. Proto radí jednoznačně před nákupem zlata nesledovat pouze cenu na komoditní burze, ale též ceny u jednotlivých obchodníků. Vybírat si pak ty, kteří jsou nejlevnější, ale současně mají dlouhou prodejní historii a nejde o žádné nováčky. Vynikající ceny, jedny z nejnižších na trhu, drží i ve svých prodejnách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist