Trénink

Jak účinně posílit bicepsy? Pořiďte si posilovací lano

V mnoha sportovních odvětvích se používá posilovací lano. Umožňuje velmi pestrý trénink nejrůznějších dovedností, který se zúročí nejenom v bojových sportech, ale i jinde. Důležitá je právě široká využitelnost posilovacích lan.

Trénujete hlavně horní polovinu těla

Spousta lidí si pod pojmem fitness lano představí někoho, kdo v posilovně na závěsném systému zlepšuje kvalitu svých bicepsů a tricepsů. Samozřejmě má pravdu. Právě posilovací lano je skvělou pomůckou k tomu, jak si vyrýsovat kvalitní tricepsy a bicepsy a vůbec celou horní polovinu těla. Jedná se hlavně o dlaně, zápěstí, předloktí a ramena, které tréninkem s lany dostávají zabrat a při správné stravě a tréninkovém režimu se účinné formují. Ovšem nejsou to jediné svalové skupiny, které aktivně pracují. Cvičením s lanem sportovci zároveň velice zlepšují koordinaci pohybů celého těla a zapojují do silového tréninku všechny svaly. Pracujete tak nejenom s horní, ale i s dolní polovinou těla, díky pružnosti lana musíte být neustále ve střehu.

Zlepšujete svoji okamžitou reakci

Řada sportů, nejenom těch bojových, přitom vyžaduje od sportovce neustálou pozornost a připravenost k reakci na kroky soupeře. Právě tréninky s lanem dokážou být skvělou průpravou. Musíte být připraveni na chování pružného lana. Zlepšujete s nimi svoji koncentraci, schopnost okamžité reakce. S lanem se dá dělat spousta různých cviků, a to jak ve stoje, tak třeba vkleče. Existují také různé druhy posilovacích lan pro různé váhové kategorie, pokud si nejste jisti, jaké posilovací lano vybrat, poraďte se. Vždy se lana liší váhou, tedy průměrem. Platí, že čím je lano tlustší, tím je zároveň i těžší. Lana vždy mají pevné uchopení, aby se dala dobře držet v ruce a neklouzala. Nejčastěji se posilovací lana vyskytují v délce 10 metrů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist