Trénink

Arimidex ( anastrozole)

Vedlejší účinky

Mnoho anabolický steroidů aromatizuje v estrogeny ( mění se ), a zvýšený estrogen s sebou nese nechtěné vedlejší účinky ( gynekomastie, retenze tekutin, deprese, potlačení přibytku na vaze v kuře ).

V jedné studii prováděné v USA se ukázalo,  že dávky 0,5mg/denně dokáží potlačit estrogeny o 50%. Dávka 1mg/denně podle stejné studie také zvýšila testosteron o 58% a také došlo ke zvýšení LH a FSH.

změny v koncentraci testosteronu a estradiolu po 10 dnech užívání

Nicméně každý je jinak citlivý na arimidex, proto v cyklu se doporučuje užívat jako startovní dávka 0,25MG/ obden nebo 0,5MG/ obden s tím, že se dávka může zvýšit. Důležité podotknout, že nízká hladina estrogenu je nezbytná pro svalový růst, proto doporučuji začínat na nižších dávkách a případně postupně navyšovat.

Také tak obrovské zvýšení testosteronu ( o celých 58% ) je někdy využíváno jako jistá forma HRT ( substituční léčby testosteronem ) u hypogonadálních mužů a také jako podpora produkce naturálního testosteronu po cyklu.

Arimidex a cholesterol

Jak jsem již zmínil, radikální pokles hladiny estrogenů v krvi ( méně než 10 pg/ml )  může ovlivnit Váš cholesterol a imunitní systém.  Nicméně arimidex může být užíván dlouhodobě, protože tyto vedlejší účinky se vyskytují pouze při užívání větších dávek než je vhodné.

Arimidex a jeho dostupnost v CR

Arimiex se na našem černém trhu vyskytuje jen zřídka. Vyrábí ho firma AstraZeneca.

Druhá varianta je dovést účinou látku anastrozol jako chemickou látku z USA. Obchodní název je Liquidex je to tekutá forma anastrozolu. Celním řízením by látka měla projít bez problémů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist