Trénink, Výživa a suplementace

Hledáte dietu vhodnou i pro nastávající maminky?

Řekne-li se dieta, mnoho lidí si pod tímto slovem často představí doslova drastické procedury, při kterých se trápí hlady, aby mohlo zhubnout alespoň několik kilogramů. Existují však mnohem pohodlnější typy, které jsou navíc vhodné i pro těhotné, nebo kojící matky. Její název je Dukanova dieta a dalo by se říci, že znamená doslova revoluci ve světě diet. Dukanova dieta Pierra Dukana patří mezi redukční diety a představuje možnost, jak i v období po porodu zhubnout, a přitom tělo nepřipravit o důležité živiny a látky, které nezbytně potřebuje.

V čem dieta spočívá?

Zajímavé na této dietě je to, že nejste doslova ničím omezováni. Můžete jíst kdykoliv a v jakémkoliv množství. Jediné, co je nutné dodržovat, je seznam 100 potravin. Právě ten je však složen z takových, které vaše tělo nejenom potřebuje, ale díky kterým také nepřibere. Pokud tedy i vy hledáte vhodné hubnutí po porodu, je právě tato dieta tím správným řešením. A řada maminek to zcela jasně potvrzuje. Mimo to se též nazývá jako vhodná dieta pro těhotné. Hlavní výhodou diety je samozřejmě to, že vaše tělo dostane mnoho bílkovin, které jsou nezbytné pro růst svalů. A ačkoliv budete hubnout, dieta Pierra Dukana, tedy jeho skladba jídel zapříčiní, že úbytek bude pocházet výhradně z tukových zásob.

 

Má dieta i nevýhody?

Samozřejmě bylo by hloupé tvrdit, že nemá. Každé dieta má své nevýhody. U této je důležité vědět, že především v prvních fázích diety jste omezeni jenom na bílkoviny, a tělu tak může chybět řada vitamínů a dalších látek. Pokud je však budete dodávat externě, prostřednictvím různých přípravků, je to vhodná dieta pro kojící matky, které skutečně chtějí rychle a efektivně zhubnout. Další nevýhodou může být následný jo – jo efekt. Často však souvisí s tím, jak se budete stravovat po ukončení celé procedury. Na závěr lze tedy říci, že je to vhodná dieta v těhotenství, ale za splnění podmínek, kdy budete řadu živin dodávat externě – hlavně v prvních fázích diety.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist