Zajímavosti

Investiční zlato: Dárek, jímž oslovíte každého, kdo myslí na budoucnost

Většina z nás kupuje svým známým a rodinným příslušníkům dárky, které sice mohou být pěkné, ovšem nepřinášejí prakticky žádný užitek. Buď se rychle spotřebují, nebo se okoukají a skončí někde v krabici, v horším případě dokonce v koši. Pakliže někomu chcete věnovat skutečně atraktivní dárek, mám pro vás tip. Je jím investiční zlato.

Důvody, proč zvolit zrovna investiční zlato jako dárek

Investičním zlatem, kterým se rozumí zlaté slitky a mince či medaile s certifikáty, ocení především ekonomicky smýšlející lidé, často je kupující volí jako dárky pro muže. Ihned si totiž uvědomí, že vlastně do jisté míry investujete do jejich budoucnosti. Zlato je totiž komoditou, která si dlouhodobě udržuje dobrou pozici z hlediska hodnoty. Dá se v budoucnu směnit za více peněz, nežli na kolik vyšlo při nákupu. Vás zase potěší, že se na investiční zlato nevztahuje platba DPH, od něhož je na základě výjimky ze zákona oproti ostatním investičním komoditám osvobozeno.

Populární produkty v oblasti investičního zlata

Investiční zlaté mince a medaile se dnes dají pořídit v mnoha variantách. A nejen v těch, jež jsou běžně k dostání v obchodech s drahými kovy, ale také se speciálními ražbami. Znamení zvěrokruhujména či titul – to jsou jen ukázky toho, co na zlatu, které věnujete svým blízkým či přátelům, může být.

Zlaté mince, medaile a cihličky se dají využít například v okamžiku, kdy někdo slaví svátek, narozeniny, výročí svatby, potažmo když se vám narodí potomek, můžete mu už od začátku jeho života tímto způsobem šetřit peníze, jež pak v dospělosti za zlato smění a využije je dle svých potřeb. Možností je zkrátka celá řada, každopádně jde o zajímavý produkt, u něhož nemusíte mít obavy, že se neupotřebí. Zlaté mince a slitky se dají zakoupit už od poměrně nízké sumy peněz, a to od necelých 2 tisíc korun. Nejcennější kousky pak stojí i více než milion korun. Záleží tedy jen na vás, kolik jste schopni a ochotni do zlata jako dárku investovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist