Zajímavosti

Vybavení na lední hokej: Jaké koupit brusle?

ice-hockey-659838_640
Lední hokej se u nás v republice těší veliké oblibě. Hodně lidí se věnuje nejen jeho sledování, ale také si velice rádi zahrají přímo na ledě. Na to je zapotřebí kvalitní vybavení, jinak hrozí nebezpečí úrazu.

Brusle na led jsou základ

Hned na začátek je třeba zmínit, že na hokejovém vybavení se rozhodně nevyplatí šetřit, protože riziko zranění na ledě je poměrně dost vysoké. Kupujte pouze takové brusle, u nichž budete mít naprostou jistotu kvality materiálu a jejich celkového zpracování. Při výběru také musíte brát ohled na celou řadu kritérií. Jednak záleží na tom, jak často budete chodit na led, dále na jakém postu případně hrajete. Velice důležité je i to, zda jste úplný začátečník, anebo se na ledě cítíte jako ryba ve vodě.
Co se týče samotné velikosti bruslí, vždycky vám musí perfektně padnout. Brusle vás nesmí nikde tlačit, ani byste neměli mít nohu moc na volno. Důležitá není pouze délka vaší nohy, ale samozřejmě i její šířka. Pokud si nebudete při výběru jistí, nebojte se požádat o pomoc zkušeného prodejce, který vám řekne, jaký typ pro vás bude nejvhodnější.

Bez hokejky by to nešlo

Hned po bruslích musí mít každý hráč hokejku. Existuje celá řada různých typů, které se liší podle výrobních technologií, tvrdosti čepele a mnoha dalších faktorů. Hokejka musí být přiměřená výšce hráče a opět nezapomeňte při jejím výběru vzít do úvahy vaše zkušenosti s hokejem, herní post a v neposlední řadě to, jak často ji plánujete používat.
Veškeré vybavení potřebné pro hraní hokeje nabízí například společnost Bauer. Na jejich internetových stránkách naleznete široké spektrum produktů, které jsou pro hru nezbytné. Jestliže potřebujete poradit a chcete si zboží před nákupem osahat, můžete navštívit jednu z mnoha kamenných prodejen po celé České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist