Zajímavosti

I výkonní sportovci potřebují kvalifikovaně poradit o zdraví

Patříte mezi aktivní sportovce, kteří rádi zajdou do posilovny, aby si protáhli své tělo? Potom se určitě zajímáte i o správné složení stravy a pátráte i po vhodných potravinových doplňcích, které by vašemu tělu poskytly všechno, co potřebuje. Jenže jako laici se v těchto oblastech příliš nevyznáte. Proto můžete udělat chyby. V dobré víře, že vašemu tělu dáváte něco navíc, se můžete splést. V takové chvíli budete potřebovat poradenství.

Aktivní lidé se zajímají o své zdraví

Každý, komu není lhostejné, jaká je jeho fyzická kondice a začne cvičit, se obvykle dříve či později dostane k otázce správného stravování. Současný hektický životní styl vám totiž neumožňuje se správně stravovat. Jíte obvykle ve spěchu, velmi často jídla, která nejsou z hlediska živin optimálně vyvážená. Mnozí lidé jedí potraviny s vysokým obsahem sacharidů a nevhodných nasycených tuků a jejich zdravotní stav tím trpí. Často zapomínají na vitamíny, minerály, zdravé tuky jako omega 3 a omega 6 mastné nenasycené kyseliny. Potom někde objeví zdánlivě zázračné pilulky, které jim mají pomoci od stresu a vrátit elán a životní pohodu. Začnou s nimi experimentovat. To je ale hrubá chyba. Potřebujete totiž především poradit, co je pro vaše tělo vhodné a co nikoli. Pokud navštívíte lékárny s označením modrozeleným logem Pharmapoint.cz, můžete se o svém těle hodně dozvědět.

Nikdy nezapomeňte na odbornou konzultaci

Získáte nové vědomosti. Lékárník se zde stane vaším konzultantem. Vytvoří se mezi vámi pouto důvěry. On bude znát vaše potřeby, vědět jaký sport děláte, jaké jsou případné projevy vašich potíží, a na základě toho vám nabídne řešení. Jestliže narazíte na informace  o projektu Pharmapoint.cz, pochopíte, že porozumět svému tělu je jeho cílem. Podařit se to může ve spolupráci s lékárníkem, který má potřebné znalosti. Proto si rozhodně neordinujte žádné potravinové doplňky o své vůli. Vašemu rozhodnutí o tom, že svoji stravu obohatíte, by měla vždy předcházet konzultace v lékárně či případně i v ordinaci lékaře. Jinak můžete svému tělu více uškodit, než prospět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist