Zajímavosti

Překonejte únavu s vhodnými doplňky stravy

Dochází vám energie? Není divu, letošní léto bylo opět parné a na pracovní výkonnosti se jistě podepsaly i výlety a sportovní aktivity. Můžete do sebe lít jednu kávu za druhou, nebo prostě kdykoli sáhnout po kouzelné kofeinové tabletce.

Přírodní kofein jako výživový doplněk

V období zvýšené fyzické či psychické zátěže člověk často potřebuje nějakou injekci energie do žil. Proto se na našem trhu objevily bezpečné přípravky, které dokážou lidský organismus alespoň na několik hodin stimulovat. V souvislosti s trendy zdravé výživy se v mnohých objevuje přírodní kofein z extraktu guarany, na němž nevzniká závislost, takže po odeznění stresového období můžete tablety bez problémů vysadit. Například přípravek Kofex Naturvita obsahuje 50 mg kofeinu na tabletu a kombinuje čistý kofein právě s guaranou.

Kdy přichází na řadu kofein?

Tabletky Kofex jsou oblíbené hlavně mezi řidiči, u nichž je maximální koncentrace nutností. Chystáte-li se na konci léta ještě na dovolenou vlastním autem, určitě byste měli mít podobnou poslední záchranu po ruce, aby vás nepřemohl mikrospánek. Protože kofein zvyšuje koncentraci, často se k jeho užívání uchylují studenti ve zkouškovém období. Může ale pomoci i tehdy, pokud jste se prostě jen nestihli vyspat a čeká vás náročný pracovní den, proto je oblíbený u manažerů velkých firem. Přirozeně vás podpoří i při namáhavém fyzickém výkonu.

Jak brát Kofex

Obecně platí, že je nejlepší tabletku polknout ještě dřív, než se dostaví největší nápor únavy, z něhož je už těžší se vzpamatovat. Vyhněte se kofeinu krátce před spaním, mohli byste si tak vysloužit nespavost, která vás opět ochromí další den a veškeré pozitivní dopady by vyšly vniveč. V případě potřeby lze bez rizika vzít i dvě tablety naráz, neměli byste však překročit denní limit 5 kusů. Nezapomeňte, že se jedná pouze o podpůrný prostředek, příčinu únavy neodstraní. Pokud vás trápí chronická únava, odhalte její původ a nebojujte s ní kofeinem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist