Trénink

Kolik vlastně stojí posilovací stroje?


fitness-3502830_640

Každý týden chodíte pravidelně do posilovny a necháváte tam stovky korun. Permanentky prostě něco stojí. Ono totiž zařídit takovou posilovnu není zrovna dvakrát levné. Máte představu, na kolik tisíc vyjdou stroje, u nichž se pravidelně potíte?

Vybavení posiloven je drahá záležitost, což souvisí s tím, že vytvořit kvalitní stroj je těžká práce. Musí být z pevných materiálů, potřebujete, aby byl nastavitelný, nikde nic nesmí drhnout. Práce tvůrců těchto strojů bychom si tedy měli vážit. A víte, že je máme i u nás v Česku?

Stroje do posilovny vyrábí už od roku 1989

Některé posilovny si možná nechávají dovážet stroje ze zahraničí, avšak je to zbytečné. I u nás totiž máme jednu špičkovou firmu, která je vyrábí. Jmenuje se Grün Sport a je to rodinný podnik, který založil po sametové revoluci Petr Grün. Dnes firmu vedou jeho dvě dcery a její výrobky jsou úspěšně vyváženy do Německa, Švýcarska, Holandska, Turecka nebo třeba Jemenu.

Ceny se šplhají až do milionů

Profesionální posilovací stroje od českého výrobce se dělí do několika řad. Některé jsou luxusní, jiné pro skupinový trénink, další pro srovnání svalových dysbalancí. V sortimentu jich najdete mnoho desítek, takže tam objevíte určitě i ty, na nichž cvičíte rádi vy.

Ceny přístrojů jsou sdělovány individuálně. Mohou se totiž lišit podle velikosti zakázky, ale i parametrů. Firma dodává vybavení na míru podle požadovaných rozměrů a dalších charakteristik, které si zákazníci přejí. Podle připravených typových příkladů zveřejněných na webu www.grunsport.cz jsou však náklady zhruba takové:

  • malá posilovna (do 10 strojů): 100 až 400 tisíc korun
  • středně velké fitko (do 20 strojů): 400 tisíc až 1 milion korun
  • velké fitness centrum (od 25 strojů): 1 milion korun a více

K tomu všemu si připočtěte montáž a také občasný servis a opravy. Při nákupu od českého výrobce je to jednoduché, náhradní díly a servis seženete snadno. V jiných případech mohou být opravy docela velký problém.

Tak si na tyto zajímavé částky vzpomeňte, až zase půjdete příště do posilovny.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist