Právě jste začali s některým z bojových sportů či umění a hodláte se mu dále věnovat? Trénink vás doslova pohltil a nadšení ne a ne vyprchat? Bez ohledu na to, na jaký druh bojového umění jste se dali, jisté je jediné! Neobejdete se bez kvalitních sportovních pomůcek.
Jaké potřeby pro bojové umění a sporty si pořídit?
Většina bojových stylů má již dopředu určené oblečení a vybavení. Chcete-li se v budoucnu účastnit i soutěžních klání, je potřeba dodržovat předepsaný vzhled, nicméně, i když se budete bojovému sportu věnovat pouze jako amatér, i pro vás je na místě se na trénink patřičně vybavit.
Vše začíná správným oblečením
Typickým oděvem řady bojových umění jsou kimona. Při jeho výběru si však dejte pozor, zda kupujete to správné. I když například judisté a karatisté vypadají ve svých oděvech na první pohled stejně, existují mezi nimi podstatné rozdíly. To samé platí i pro další oblíbená bojová umění jako Taekwondo či Aikido. Kimona jsou pak doplněna o pásky Obi, jejichž barvy znázorňují, jak moc pokročilé techniky daný sportovec ovládá.
Na jaké další vybavení určitě nezapomenout?
Ať už na trénink, nebo do soutěžního ringu, dalším vybavením, které vám určitě nesmí chybět, jsou boxerské rukavice a MMA rukavice. Při jejich výběru se dívejte zejména na materiál, z kterého jsou vyrobeny. Čím odolnější, tím jste lépe chráněni vy, i vaši protivníci.
Dále si nezapomeňte sehnat různé ochranné pomůcky, jako jsou bandáže, chrániče hlavy, holenní chrániče a další nezbytnosti, protože přiznejme si, trénink bojových sportů umí čas od času opravdu zabolet. Hodit se vám určitě budou i tréninkové boxovací pytle, nadšenci do asijských bojových umění zase ocení bojové zbraně, meče a katany.
No, a aby bylo vůbec na čem cvičit, ve vašem prvním nákupu by nemělo chybět ani tatami, či žíněnka, opět zejména v závislosti na vybraném druhu bojového sportu. Jakmile se tyto základní tréninkové a ochranné pomůcky stanou součástí vašeho běžného tréninku, máte skvěle nakročeno stát se pravým přeborníkem.