Zajímavosti

Máte namožené svalstvo po cvičení? Použijte chladivý gel a tejpovací pásky

Každý sportovec se alespoň tu a tam octne v nepříjemné situaci, kdy ho bolí ruce, břicho, ramena, lítka nebo jiná část těla, kterou přepjal. Toto se stane v okamžiku, kdy se vyplaví rychlým způsobem kyselina mléčná a pokud svalům na konci cvičení nedopřejeme zklidnění, protažení a nedáme je do „pohody“, mohou pak i několik dnů bolet. Jestliže jste přecenily své síly a pociťujete tah či pálení svalu, pomůže vám chladivý gel z lékárny, kterým svalstvo promasírujete.

Složení chladivých gelů

Zvolit můžete gel, který obsahuje mentol či eukalipt a po natření přináší úlevu, protože zajišťuje pocit chladu. Gel můžete používat víckrát denně, dobré je šetrně jej vmasírovat do pokožky, aby se dobře vstřebal. Tyto gely mohou být doplněny o další výtažky z bylin, které pomohou k regeneraci svalstva a jeho zklidnění. Ještě většího účinku dosáhnete, pokud si před namazáním uděláte koupel a svalstvu tak pomůžete uvolnit se.

Když používáte masti s paracetamolem

Řešením v případě bolestí jsou i gely a masti, které obsahují paracetamol a další bolest zmírňující látky. Jsou v lékárně volně k dispozici a jejich složení se může lišit. Tady však nátěr opakujte jen 4x denně. Pokud ruce, záda či cokoli jiné bolí nesnesitelně, kombinujte tyto gely s jinými, jež jsou založeny na přírodní bázi.

Vyzkoušejte tejpovací pásky

Novinkou, která je na našem trhu ne příliš dlouho, jsou tejpovací pásky. Můžete si je zakoupit v lékárnách nebo zdravotnických potřebách. Fungují tak, že si je umístíte na postižené místo a ony stahují a pomáhají proti dalšímu namožení, špatnému položení končetiny, ramene… a pomáhají k rychlejšímu hojení. Používají se i po úrazech a operacích. Je možné volit různou šířku i pružnost, se správnou volbou vám pomohou prodejci při nákupu.

Nepoddávejte se bolesti a lečte ji rychle a účinně. Pamatujete také, že není dobré se přepínat, aby nedošlo k trvalému poškození svalu nebo kloubu. S léčivými, chladivými gely a tejpovacími páskami budete za pár dnů fit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist