Zajímavosti

Jak si vybrat rychlonabíječku pro iPhone?

Mnoho modelů iPhonů a iPadů podporuje rychlé nabíjení, avšak rychlonabíječka není součástí balení, takže si ji musíte dokoupit. Tedy nemusíte, nicméně zajistí až dvakrát rychlejší nabíjení než standardní nabíječka, což se docela hodí.

Jestliže uvažujete o koupi rychlé nabíječky, měli byste projít přes čtyři následující kroky.

Zkontrolujte, zda vaše zařízení podporuje rychlé nabíjení

Jestliže váš smartphone či tablet nepodporuje rychlé nabíjení, nemá smysl kupovat rychlonabíječku. U iPhonů je podpora rychlého nabíjení zahrnuta u modelu 8 a všech vyšších. U iPadu jde o iPad Pro z roku 2017 a novější. Podporují ho i iPad Air a iPad Mini z roku 2019 a novější.

Vyberte si správnou nabíječku

Pro rychlé nabíjení potřebujete nabíječku s výkonem nejméně 18 wattů. S iPhonem obvykle dostanete nabíječku s 5 watty. S 5wattovou nabíječkou se baterie za půl hodiny nabije o 20 %, s rychlou 18wattovou se za 30 minut dobije 50 %. Pro iPad Pro se používá ještě rychlejší 20wattová nabíječka.

Ujistěte se, že máte správný kabel

Lightning pro iPhone je další věcí ke zvážení. Pokud máte doma kabel lightning na USB-A, s rychlonabíječkou neuspějete. Rychlonabíječky totiž disponují konektorem USB-C. Potřebujete kabel lightning na USB-C. Pro iPad Pro jde o USB-C na USB-C, protože ten nemá lightning konektor, nýbrž právě USB-C.

Vyberte si Apple nebo jinou značku

K dosažení maximální rychlosti nabíjení nutně nepotřebujete originální nabíječku od Apple, stejně dobře fungují i nabíječky jiných značek. Pokud dodávají aspoň 18 wattů, budou váš mobil nabíjet maximální rychlostí. A když zvolíte nabíječku s vyšším výkonem, nic se neděje. Telefon či tablet si vždy odebere pouze tolik, kolik potřebuje. Obdobně samozřejmě není nutné ani používat originální lightning kabel od Apple, existují alternativní varianty. Jen si dávejte pozor, aby byly certifikované, tedy disponovaly certifikací MFi (Made for iPhone, iPad, iPod).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist