Poradna

Poraďte se o potravinových doplňcích s lékárníkem

Pokud pravidelně posilujete a chodíte do fitness, dobře víte, že nejde jenom o samotný pohyb, důležitá je i správná životospráva. Rozhodně byste ji neměli podceňovat, pokud chcete mít při cvičení nějaké výsledky. Pro budování svalů a zlepšování tělesné kondice je nezbytná. Součástí životosprávy je také nákup různých doplňků stravy a proteinových koktejlů. Kam zamíříte pro nákup potravinových doplňků, které vám mají pomoci vybudovat svalnaté vypracované tělo bet špetky tuku?

Vybírejte si podle toho, co potřebuje vaše tělo

Samozřejmě do lékárny. Rozhodně není dobré vybírat si doplňky stravy metodou pokus omyl nebo třeba podle toho, co vyhovuje kamarádovi či kamarádce. Každý jsme jiný. Co vyhovuje kamarádovi a rostou mu potom svaly, nemusí už tolik vyhovovat vám. Bombastická reklama, která provází proteinový přípravek, ještě vůbec nic nevypovídá o správnosti jeho složení. Naopak, je třeba být v tomto směru velice opatrný. Nevybírejte si přípravky a doplňky stravy podle mediální masáže, ale výhradně podle toho, co vaše tělo potřebuje. Není od věci nastudovat si základy správné výživy, abyste pochopili princip tvorby svalů a co ho ovlivňuje. Pak budete schopni i vy sami jako laici snáze zhodnotit, co pro vás bude přínosem a co nikoli.

Využijte možnosti odborné konzultace

Jestliže si ale nejste jistí, velmi dobrou cestou, jak zjistit, zda volíte doplňky stravy se správným složením, je navštívit lékárnu vyznačující se modrozeleným logem projektu Pharmapoint. Lékárníci zde přistupují ke svým zákazníkům jako k individualitě. Jsou ochotni jim podle potřeby poradit, takže i vy s nimi můžete podiskutovat o tom, jaké přípravky jsou nejvhodnější. Mají totiž přehled o tom, jaké produkty jsou na trhu k dispozici, co nabízejí. Znají silné stránky i slabiny různých potravinových doplňků, a proto jejich rada může být velmi cenná. Bylo proto velkou chybou ordinovat si proteinové i další přípravky bez odborné konzultace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist