Pohybový aparát

Bolí vás záda? Pomozte si účinně a rychle

S bolestí zad se potýkají lidé v každé věkové kategorii. Někoho bolí z jednostranného zatížení, někdo má v zaměstnání špatnou židli, jsou také ti, jež bolí po úrazu nebo operaci a pak jsou tady sportovci, kteří je přetíží, a poté svalstvo nepříjemně táhne a především bolí.k1

Dbejte na prevenci

Aby vás zádové svalstvo nebolelo, je potřeba dodržovat některé zásady. Důležité je mít kvalitní matraci a polštář. Tím bude páteř a svalstvo uvolněné a správně podpírané.

Další prevencí je sedět na správně ergonomicky tvarované židli, zvláště pokud pracujete v kanceláři a celý den sedíte. Neměly by jí chybět područní opěrky a opěrka na hlavu. Podstatné je také správná výška sedáku i správné nastavení područních opěrek. Ideální jsou židle na kolečkách s měkkým polstrováním. Jsou pohodlné, bezpečné a především plní svoji funkci.

Další zásadou je alespoň jednou za den záda procvičit. Ideální jsou cviky na krk, krční svaly, mezilopatkovou oblast a bedra. Dobré je se např. pověsit na tyči, což záda dokonale srovná, nebo udělat „most“. Pokud tato cvičení nezvládnete, zkuste cviky vleže, sedě či ve stoje. Důležité je, abyste drželi záda rovně a pracovali se zádovými svaly.

Když už záda bolí

Pokud už bolest pociťujete, jistě vás bude zajímat, co na bolest zad. V lékárně můžete zakoupit mnoho přípravků, gelů a mastí, nejsou však stejné. Pro účinnou pomoc je důležité, aby se rychle vstřebávaly a aby byly s prostředky, které bolest tlumí.

Jaký přípravek si vybrat

Osvědčeným prostředkem na bolest zad je Olfen. Představuje výbornou volbu, co se týče kvality v poměru s cenou. Na internetových stránkách www.olfen.cz můžete najít podrobné informaci o složení i o tom, na co vše jej můžete použít.

Pokud vás bolí záda, nedejte se trápit a řešte svoji situaci. Zbytečně byste se omezovali a nemohli prožívat plnohodnotný a spokojený život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist