Výživa a suplementace

Doplňky stravy, které by neměly chybět ve výbavě žádného sportovce

65258-shaky (1)

Profesionálním sportovcům se o jídelníček včetně doplňků stravy starají specialisté na výživu. Ostatní sportovci si musí poradit sami. Aby ale doplňky stravy opravdu fungovaly, je třeba vědět, k čemu slouží, jak fungují – a které tudíž budete potřebovat právě vy.

Nějaký doplněk stravy užívá téměř každý. Ženy se soustředí na doplňky stravy slibující rychlý úbytek tuků, muži preferují suplementy na podporu růstu svalové hmoty. Všeobecně užívané jsou vitamíny a minerály.

Suplementy pro sportovce vybírejte dle požadovaných cílů

Přejete si shodit, vytvarovat křivky nebo jen tělu dodat dostatek důležitých minerálů a vitamínů? Maximálně efektivní výsledky zaručí znalost jednotlivých typů doplňků stravy. Víte-li, k čemu jsou určené, jak fungují a kdy se užívají, dokážete si vybrat ty správně.

Doplňky stravy pro sportovce mohou podpořit:

· fyzický výkon – dodávají energii a zlepšují vytrvalost,

· růst síly a svalové hmoty,

· metabolické procesy – urychlují spalování tuků,

· regeneraci vyčerpaného organismu po sportovní činnosti,

· doplnění vybraných živin – bílkovin, sacharidů, vitamínů a minerálů.

Důležitý je typ i načasování užívání doplňků stravy

Některé doplňky stravy je doporučeno užívat pouze před, při nebo po tréninku, jiné kdykoliv během dne. Vyvážená jídla a nápoje v prášku Herbalife Nutrition s přidanými vitamíny a minerály dodají tělu všechny živiny, a některé navíc dokážou nahradit normální jídlo.

· Výživný koktejl H24 Formula 1 obsahuje vyvážený poměr bílkovin, sacharidů, vlákniny a minerálů. Je skvělý před intenzivním tréninkem. Za účelem udržení či regulace hmotnosti jím lze nahradit jedno až dvě jídla denně.

· Energii při náročném tréninku sportovci dodá syrovátkový proteinový nápoj H24 Prolong.

· Proteinové nápoje H24 Rebuild Endurance po aerobním tréninku a H24 Rebuild Strength po silovém tréninku podpoří intenzivní a rychlejší regeneraci i udržení a růst svalů.

Jednotlivé výrobky je možné zakoupit v distributorské síti Herbalife Nutrition.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist