Miroslav Kolenyak - Osobní trenér online, Rozhovory

Rozhovor s Štěpánem Ševčíkem – mistr Moravy a vícemistr ČR v kulturistice staršího dorostu nad 72 Kg

Jméno: Štěpán Ševčík
Datum narození: 25.11.1993
Znamení: Střelec
Výška: 178 cm
Soutěžní váha: 73 kg
Mimosoutěžní váha: 89 kg
Oblíbené jídlo: Palačinky  pizza
Oblíbené filmy: komedie a horory
Oblíbená hudba: Vše

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kdy a co Tě přivedlo k cvičení?

Ke cvičení mě přivedl můj taťka, se kterým jsem ve svých patnácti letech poprvé vkročil do posilovny. Tenkrát jsme chodili do posilovny, která byla ve sklepě v místní hospodě. Taťka mě tam naučil správnou techniku cviků a celkově mě naučil takové základy. Cvičení mě začínalo čím dál víc bavit, ale taťka neměl pravidelně čas, tak jsem se do toho pustil někdy od září 2009 už sám. Změnil sem posilovnu a začal chodit vcelku pravidelně, ale pořád jsem ještě do toho hrál fotbal a nedržel tu správnou stravu…

říjen 2010 - objemová fáze

 

Kdy a proč jsi  se rozhodl, že budeš soutěžit v kulturistice?

Ta myšlenka mě napadla někdy začátkem roku 2010. V posilovně jsem se seznámil s Tomášem Klíčem a Jirkou Svobodou, kteří sami závodili, tak jsem se rozhodl, že to taky zkusím. Oba mi v tom hodně pomohli.

v objemové fázi


Jak vypadala Tvoje první příprava a kdo Ti s ní pomáhal?

Objemovou přípravu na jarní soutěže jsem zahájil v červenci 2010 s váhou 78kg a ukončil ji 14.března, 12 týdnů před první soutěží s váhou 89kg. Poté jsem začal předsoutěžní dietu, kdy jsem 3 týdny zkvalitnil stravu a 8 týdnů jel sacharidové vlny, nakonec pak týden superkompenzace.

S Celou předsoutěžní dietou mi pomohl Jirka Svoboda, od kterého jsem měl rozpis sacharidových vln i superkompenzace a radil mi i v tréninku.

závěrečná superkompenzace

 

Jak těžké bylo skloubit přípravu s osobním životem?
Zas tak těžké to pro mě nebylo. Ve škole jsem všechno stíhal docela slušně a na poslední týden před závody mě třídní omluvila, takže žádný problém nebyl. Na párty a diskotéky jsem moc nechodil ani v objemu, takže odříct si je taky nebyl problém.


Jak se na tvůj koníček dívá tvá rodina, přátelé a okolí?

Od rodiny mám velkou podporu. Největší od rodičů, hlavně teda od mamky. Přátelé mě také podporují, toho si opravdu dost vážím. No a okolí….to moc nevnímám.

 

Kdy a co bylo řekněme nejtěžším bodem v Tvé přípravě a měl jsi chuť to zabalit a raději si dopřávat „slasti“ života jako ostatní?

Dietu jsem zvládal celkově docela dobře. Těžší pro mě určitě bylo si na dietu vůbec zvyknout. Pořádná krize potom přišla až 3 týdny před závody, kdy jsem byl už hodně unavený. Nakonec to po týdnu nějak přešlo a zbytek diety jsem dojel zase v klidu. I závěrečné superkompenzace pak byly v pohodě.

dvojitý biceps zezadu v superkompenzaci

 

Jaké jsou Tvé pocity z prvních závodů a jak hodnotíš výsledky a samotné soutěže vůbec? Jak vypadá aktuálně Tvé po soutěžní  období? Patříš k těm co po sezóně si dopřejí vše co si během přípravy odepřeli nebo k těm co se po závodě pořádně nají a od pondělí začínají na novo?

Tak jelikož to byly moje první soutěže, snažil jsem se si je pořádně užít a nasbírat co nejvíc zkušeností. S formou, co jsem předvedl, jsem spokojený byl, s umístěním na MČR zase až tak ne. Vše vyšlo tak jak mělo a věřil jsem si na víc.

Průběh soutěží mě příjemně překvapil, hlavně MČR konané v Brně šlapalo krásně.

Teď po soutěžích si dávám úplné volno od tréninku. Od srpna se ale chystám začít zase objemovou přípravu. Jen ještě nevím, na který rok se připravím.

MČR - volná sestava

 

Co pro Tebe tyto úspěchy znamenají do budoucna respektive jaké jsou Tvé další soutěžní ambice?

Mám před sebou tři soutěžní roky v juniorech, takže minimálně v jednom roce určitě soutěžit budu.

MČR juniorů v klasické kulturistice - 3. místo

Chceš někomu poděkovat nebo něco vzkázat?

Především bych chtěl poděkovat rodičům za tu největší možnou podporu, jakou jsem od nich mohl mít. Potom Jirkovi Svobodovi, který, jak už jsem zmínil, mi pomáhal s předsoutěžní dietou. Bez něj bych se určitě nedokázal takhle připravit. Filipu Orlovi, který se mnou cvičil a pomáhal mi na všech trénincích. Klubu ASK Blansko s trenérem Josefem Krupou. Také děkuji Tobě za tento rozhovor a za rady z oblasti výživy a tréninku, které mi dáváš už od mých začátků. A nakonec všem, co to se mnou v dietě vydrželi.

Děkuji za příjemný rozhovor a přeju spoustu úspěchů do budoucna v osobním i sportovním životě.

 
 

 

Dokonalost jménem svatba Itálie? Ano, tuto krásnou událost můžete prožít díky svatebnímu centru Le Rêve i Vy! Užívejte si slunce, moře i krásné pláže a to jen spolu, Vy dva! Není nad to si říct v této úžasné zemi, jakou Itálie bezesporu je, své „ano“!

Trápí vás všední starosti? Hoďte je za hlavu a pojďte se bavit. Hry jako poker, ruleta nebo výherní automaty jsou tu kdykoliv máte chuť hrát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist